NAŠE POSLANSTVO

V Centru arhitekture s pomočjo številnih sodelavcev pod eno streho skrbimo za prostorsko opismenjevanje otrok in odraslih po vsej Sloveniji.

Špela, Barbara Viki in Polona so trije nosilni stebri programa Igriva arhitektura. Preden so postale velike, so bile majhne. Kot vsi otroci so se rade igrale. Pravzaprav se nikoli niso nehale igrati in to počnejo še danes. Vse tri so mame in arhitektke.

Verjamejo, da dobra arhitektura spreminja življenje na bolje. Rade si izmišljujejo nove stvari, ustvarjajo, potujejo, se družijo z naravo, knjigami in iskrivimi ljudmi.

VODJE PROJEKTA

Barbara Viki Šubic, u.d.i.a.
barbaraviki.subic (at) centerarhitekture.org

Špela Kuhar, u.d.i.a.
spela.kuhar (at) centerarhitekture.org

doc. mag. Polona Filipič, u.d.i.a.
polona.filipic (at) centerarhitekture.org

TEHNIŠKI DNEVI

Po vsej Sloveniji izvajamo ustvarjalne delavnice za vrtce, tehniške dni za osnovne šole in dodatne dejavnosti za srednje šole.

OTROŠKE DELAVNICE

Brezplačne otroške delavnice izvajamo enkrat na mesec v Ljubljani, Radovljici in Kranju.

Oblikovanje in administracija spletne strani

Tamara Babić, mag. inž. arh.

Grafični oblikovalci in ilustratorji

Laura Bohinc, Maša Cvetko, Tina Gradišer, Matija Medved, Neža Oblak, Luka Purger, Maruša Žemlja

Fotografije

Arhiv UGM, Arhiv MAO, Bea Avguštin, Ajdin Bajrović, Maša Bogataj, Matej Bregar, Nika Curk, Nives Čorak, Primož Černe, Tina Gradišer, Petra Grmek, Iztok Hvala, Ana Jančar, Ana Jerman, Jana Jocif, Lovro Kajapi, Lenka Kavčič, Andraž Keršič, Špela Kuhar, Jure Kuštrin, Tanja Maljevac, Urša Kosmač Marc, Bojan Mijatovič, Petra Vertelj Nared, Aleksander S. Ostan, Matevž Paternoster, Robert Potokar, Vasja Potokar, Ana Ratajc, Žiga Rebolj, Taja Filipič Rexha, Vid Skrbinšek, Renske Svetlin, Natalija Štular, Barbara Viki Šubic, Greta Šubic, Igor Šubic, Oskar Šubic, Gaja Trbižan, Tanja Verboten, Luka Vidic, Virginia Vrecl, Maruša Žemlja

Arhitekti, krajinski arhitekti in drugi strokovnjaki, ki so zasnovali, darovali in vodili arhitekturne delavnice

Ajdin Bajrović, Maja Baloh, Tanja Barle, Urška Bavčar, Rok Benda, Eva Fišer Berlot, Matija Bevk, Sašo Bleiweis, Matjaž Bolčina, Petra Bole, Rok Bogataj, Jernej Borko, Tadeja Božičnik, Ana Struna Bregar, Gregor Bucik, Rebeka Bučinel, Boštjan Bugarič, Katja Burger, Adrian Cingerle, Maša Cvetko, Vedran Cvetkovič, Jožica Curk, Primož Černe, Damir Černoga, Nives Čorak, Marko Črtanec, Andrej Čufer, Vuk Ćosić, Aljoša Dekleva, Miha Dešman, Katarina Pirkmajer Dešman, Živa Deu, Borut Dobovišek, Lidija Dragišič, Liliana Benić Drobac, Tomaž Ebenšpanger, Helena T. Eržen, Jasmina Ferček, Polona Filipič, Anamarija Fink, Mojca Sekulič Fo, Ajda Fortuna, Domen Fras, Nena Gabrovec, Tomaž Golob, Robert Gostinčar, Barbara Glavič, Vid de Gleria, Tina Gradišer, Tina Gregorič, Lucija Gritli, Petra Grmek, Mojca Gužič, Lidija Hajnrihar, Mina Hiršman, Jure Hrovat, Vesna Hrovat, Damjana Zaviršek Hudnik, Špela Hudnik, Vita Ilešič, Maja Ivanič, Lado Jakša, Andreja Jan, Maja Jenko, Tjaša Jeršan, Jaro Ješe, Petra Gaber Jovanovič, Sašo Jovanovič, Špela Jovanić, Nataša Bratina Jurkovič, Maj Juvanec, Miran Kambič, Vesna Kamin Kajfež, Danijela Kure Kastelc, Marina Katalenić, Mateja Pocajt Katrašnik, Davor Katušić, Lenka Kavčič, Mateja Kaudek, Ula Vehovar Kenda, Irena Kirn, Jerneja Fischer Knap, Vilma Kobilšek, Jana Kocbek, Erik Stojanovič Kocjančič, Bara Kolenc, Anže Koren, Alenka Korenjak, Tanja Simonič Korošak, Ana Kosi, Aleš Košak, Karin Košak, Iztok Kovačič, Nataša Kovšca, Nina Kozin, Janez Koželj, Alenka Kramer, Ela Kranjc, Katjuša Kranjc, Urška Kranjc, Ana Kreč, Marinka Krmac, Lena Krušec, Tomaž Krušec, Špela Kryžanowski, Ana Kučan, Mateja Kuhar, Rok Kuhar, Špela Kuhar, Manja Kitek Kuzman, Miha Lečnik, Špela Leskovic, Robi Lesnik, Špela Lesnik, Zala Likavec, Ajda Primožič Lima, Vlatka Ljubanović, Uroš Lobnik, Polonca Lovšin, Teja Kovač Lozar, Metka Lozej, Mojca Magajne, Uršula Oitzl Magister, Nina Majoranc, Tanja Maljevac, Goran Mangotić, Anita Marković, Maja Rudolf Markovič, Tjaša Mavrič, Ana Medved, Gašper Medvešek, Tilen Mele, Uršula Otzl Mencinger, Tina Merica, Ana Merklin, Aljoša Merljak, Maša Mertelj, Mojca Mihailovič, Ana Movrin, Nataša Mrkonjič, Kaja Muhič, Melita Muren, Manica Klenovšek Musil, Srđan Nađ, Petra Vertelj Nared, Barbara Nardoni, Špela Nardoni, Urban Novak, Aleksander S. Ostan, Matjaž Pangerc, Mateja Panter, Anja Patekar, Nataša Pavlin, Jasna Kralj Pavlovec, Bojan Pavšek, Pia Pekolj, Vesna Perovnik, Jože Peterkoč, David Petelin, Marko Peterlin, Alja Petric, Sebastjan Piber, Andreja Pikelj, Tomaž Pilih, Anja Planišček, Darko Plevnik, Tjaša Podgornik, Andreja Podlipnik, Kaja Pogačar, Andrej Pohleven, Rok Poles, Jure Poša, Robert Potokar, Damjan Prelovšek, Metka Pretnar, Aleš Prijon, Ariana Furlan Prijon, Barbara Prinčič, Ajda Pršina, Alenka Pustotnik, Tanja Radež, Maja Ražem, Robert Recek, Špela Recer, Tamara Rijavec, Saša Ropač, Karin Rožman, Tina Rugelj, Uroš Rustja, Almira Sadar, Jurij Sadar, Eki Schweiger, Barbara Selinšek, Taja Sever, Tina Silič, Borut Simič, Suzana Simič, Maja Simoneti, Lucija Simončič, Vanja Skalicky, Urška Skrt, Mojca Smerdu, Marko Smrekar, Lučka M. Lesjak Soklič, Matej Somrak, Lucija Stepančič, Kaja Strle, Lana Strle, Tamara Strnad, Marko Studen, Matjaž Suhadolc, Mateja Svet, Renske Svetlin, Peter Šenk, Mateja Šetina, Maja Šinigoj, Andrej Šmid, Eva Štrukelj, Barbara Viki Šubic, Igor Šubic, Anja Šuler, Laurent Tardieu, Viktorija Tekstor, Ajda Terlikar, Aleksandra Torbica, Melita Toth, Gaja Trbižan, Jerca Trček, Iztok Trop, Gregor Trplan, Katja Turk, Marta Vahtar, Maja Vardjan, Nina Vastl, Jerneja Ačanski Veber, Tadej Veber, Kaja Lipnik Vehovar, Arne Vehovar, Robert Veselko, Peter Vezjak, Alenka Vidrgar, Matej Andraž Vogrinčič, Matic Vrabič, Urša Vrhunc, Irena Weber, Irena Woelle, Klara Zalokar, Natalija Zanoški, Tina Zaponšek, Maruša Zorec, Ira Zorko, Marjan Zupanc, Klemen Zupančič, Kristijan Zver, Viktorija Žavbi, Primož Žitnik, Maša Živec, Andrej Žižek, Barbara Žižič, Katja Žlajpah, Aleš Žnidaršič, Rok Žnidaršič, Tina Žumer, rokodelke iz Zadruge Pomelaj, oblikovalci iz Studia Jure Miklavc, skupina Mikrourbanika

Sodelavci delavnic in tehniških dnevov

Bea Avguštin, Erika Babič, Sandra Banfi, Igor Berlot, Jakica Blažun Kocjančič, Gregor Bucik, Nika Curk, Katarina Čakš, Nives Čorak, Mojca Furman Oman, Tina Gradišer, Ana Jančar, Ana Jerman, Tjaša Jeršan, Jana Jocif, Špela Jovanić, Andraž Keršič, Ana Klofutar Hergeršič , Tjaša Kobi, Alja Košir, Kaja Kotnik, Ela Kranjc, Marina Lovrič, Metka Lozej, Ana Medved, Jernej Mastnak, Tilen Mele, Laura Mercina, Kristina Mijatović, Špela Nardoni Kovač, Tamara Németh, Lea Ograjšek, David Pavliha, Pia Pekolj, Laura Perko, Vesna Perovnik, Tina Petek, Tanja Pfajfar, Ana Plavčak, Tjaša Podgornik, Saša Popovič, Pija Prijon, Ajda Pršina, Tina Semolič, Eva Senekovič, Tina Silič, Vid Skrbinšek, Manca Starman, Veronika Ščetinin, Mateja Šetina, Janja Šušnjar, Jerca Trček, Tanja Sajovic Vrhovnik, Nina Zaletelj Iličič, Natalija Zanoški, Damjana Zaviršek Hudnik, Maruša Žemlja, Kaja Žgajnar

Ustanove

Biotehniška fakulteta UL, Cankarjev dom, EKO-PARK Lendava, Fakulteta za arhitekturo UL, Fakulteta za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo UM, Fakulteta za dizajn UP, Goriška knjižnica Franceta Bevka Nova Gorica, Gorenjski muzej Kranj, Gornjesavski muzej Jesenice, Jakčev dom Novo mesto, Klub prekmurskih študentov, Kulturni center Lendava, Liznjekova domačija Kranjska Gora, Loški muzej Škofja Loka, Mestna občina Ljubljana, Mestna občina Kranj, Občina Radovljica, Občina Lendava, Mestna občina Murska Sobota, Mestna občina Nova Gorica, Mestni muzej Ljubljana, Ministrstvo za kulturo, Ministrstvo za okolje in prostor, Mladinski informativni in kulturni klub Murska Sobota, Muzej Velenje, Muzej za arhitekturo in oblikovanje, Muzeji radovljiške občine, Narodni muzej Slovenije, Pionirski dom Ljubljana, Posvejt Murska Sobota, Slovenski planinski muzej Mojstrana, Umetnostna galerija Maribor, Univerza na Primorskem, Zavod RS za šolstvo, Zbornica za arhitekturo in prostor Slovenije, Znanstveno-raziskovalno središče Koper, Zveza društev slepih in Slabovidnih Slovenije

Podjetja

Alpdom, Alpac, Atanas Stojanov s.p., Boem d.o.o., BTC, Cona plus, Edit, Goriške opekarne, G-plast d.o.o, Jub, Knaufinsulation, Lajf, Lumar, Maros, Mineral, Mizarstvo Koželj, Mizarstvo Šavel, Montažno mizarstvo Niko Zupan, NIL, OSM, Plan B, Prepri d.o.o., Ravago, Riko, Rockwool, Srednja šola za lesarstvo – Šolski Center Škofja Loka, Tiskarna in knjigoveznica Radovljica d.o.o., TSinpo, Velux, Valkarton, Wienerberger

Vrtci

Vrtec Begunje, Vrtec Brezje, Vrtec Kamna Gorica, Vrtec Kropa, Vrtec Lenart, Vrtec Lesce, Vrtec Mladi rod Ljubljana, Vrtec Mornarček Piran, Vrtec Posavec, Vrtec Radovljica, Vrtec Raka, Vrtec Sežana, Vrtec Škofljica, Vrtec Trnovo, Vrtec Večstopenjska šola v Gorici v Italiji, Vrtec Zgornje Gorje

Osnovne šole

Osnovna šola Prežihovega Voranca Bistrica; Osnovna šola Janeza Mencingerja Bohinjska Bistrica; Osnovna šola Branik; Osnovna šola Brežice; Osnovna šola Bršljin; Osnovna šola Frana Kranjca Celje; Osnovna šola Čepovan; Osnovna šola Franceta Prešerna Črenšovci; Osnovna šola Košana, Dolnja Košana; Osnovna šola Domžale; Osnovna šola dr. Franja Žgeča Dornava; Osnovna šola Dornberk; Osnovna šola Drska; Osnovna šola Duplek; Osnovna šola Fokovci; Osnovna šola Fram; Osnovna šola Frankolovo; Osnovna šola Gorje – Zgornje Gorje; Osnovna šola Gradec, podružnica Vače; Osnovna šola Ig, podružnica Iška vas; Osnovna šola Ig, podružnica Tomišelj; Osnovna šola Antona Žnideršiča Ilirska Bistrica; Center za izobraževanje, rehabilitacijo in usposabljanje Kamnik – CIRIUS Kamnik; Osnovna šola Simona Gregorčiča Kobarid; Osnovna šola Simona Gregorčiča Kobarid, podružnica Smast; Osnovna šola Zbora odposlancev Kočevje; Osnovna šola Antona Ukmarja Koper; Osnovna šola Kozje; Osnovna šola Jakoba Aljaža Kranj; Osnovna šola Križe; Osnovna šola Jurija Dalmatina Krško; Osnovna šola Kuteževo; Osnovna šola F. S. Finžgarja Lesce, podružnica Begunje; Osnovna šola F. S. Finžgarja Lesce; Osnovna šola Staneta Žagarja Lipnica; Osnovna šola Staneta Žagarja Lipnica, podružnica Ovsiše; Osnovna šola Kolezija Ljubljana; Osnovna šola Trnovo Ljubljana; Osnovna šola Martina Krpana Ljubljana; Osnovna šola Valentina Vodnika Ljubljana; Osnovna šola Toneta Čufarja Ljubljana; Osnovna šola Majde Vrhovnik Ljubljana; Osnovna šola Prežihov Voranc Ljubljana; Evropska šola Ljubljana; Osnovna šola Poljane Ljubljana; Osnovna šola Tabor Logatec; Osnovna šola Janka Padežnika Maribor; Osnovna šola Prežihovega Voranca Maribor; Osnovna šola Draga Kobala Maribor; Center za sluh in govor Maribor; Osnovna šola Miren; Osnovna šola Dušana Muniha Most na Soči; Osnovna šola II Murska Sobota; Osnovna šola Frana Erjavca Nova Gorica; Osnovna šola Milojke Štrukelj Nova Gorica; Osnovna šola Cirila Kosmača Piran; Osnovna šola Polhov Gradec; Osnovna šola Antona Globočnika Postojna; Osnovna šola Preserje pri Radomljah; Osnovna šola Antona Tomaža Linharta Radovljica; Osnovna šola Lucijana Bratkoviča Bratuša Renče; Druga osnovna šola Slovenj Gradec, podružnica Pameče; Osnovna šola Pohorskega odreda Slovenska Bistrica; Osnovna šola Pohorskega odreda Slovenska Bistrica, podružnica Zgornja Ložnica; Osnovna šola Simona Jenka Smlednik; Osnovna šola Solkan; Osnovna šola Spodnja Idrija; Osnovna šola Šempas; Osnovna šola Ivana Roba Šempeter pri Gorici; Osnovna šola Ivana Roba Šempeter pri Gorici, podružnica Vrtojba; Osnovna šola Ivana Roba Šempeter pri Gorici, podružnica Vogrsko; Osnovna šola Šentjanž pri Dravogradu; Osnovna šola Šentvid; Osnovna šola Ivana Groharja Škofja Loka; Osnovna šola Škofja Loka – mesto; Osnovna šola Škofljica; Osnovna šola Škofljica, podružnica Lavrica; Osnovna šola Šmarje pri Kopru; Osnovna šola Frana Erjavca Štandrež; Osnovna šola Štore; Osnovna šola Velika Polana; Osnovna šola Vinica; Osnovna šola Vojnik; Osnovna šola Antona Martina Slomška Vrhnika

Srednje šole

Šumarska i drvodjeljska škola Karlovac, Srednja tehniška šola Koper, Srednješolski center Naklo, Gimnazija Nova Gorica, Srednja gostinska in turistična šola Radovljica, Srednja šola za lesarstvo Škofja Loka, Gimnazija Vič